Aquaphor KRISTALL B (baktericidní)

Značka: Aquaphor
5 200 Kč / ks 4 297,52 Kč bez DPH
Skladem ext.

Filtr pod dřez, životnost: 8000 l, je vyroben z odolného plastu. Účinně odstraňuje bakterie, viry a cysty. Výměna filtračních vložek je velmi jednoduchá. Šetří prostor. Filtrační vložky využívají technologii „karbonblok“. Filtrační vložky K1– 03 , K1– 02 , K1– 07 B - zvýšená kapacita sorbentu o 10% v porovnání se standardními desetipalcovými vložkami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filtr pod dřez AQUAPHOR KRISTALL B, nejúčinnější způsob čištení vody, který je vhodný pro každodenní použití v každé domácnosti. 

Aquaphor KRISTALL B dokáže z vody odstranit

 • chlór
 • fenol, benzol
 • pesticidy
 • mechanické přísady (písek, hlínu, rez atd.) s velikostí částic do 0,1 mikronu
 • těžké kovy
 • vodní kámen
 • normalizuje PH
 • bakterie
 • viry a cysty


Životnost vložek je 8000 l. Toto množství odpovídá 1–1,5 roku spotřeby vody ve tříčlenné rodině. Náhradních sada vložek (K1–03–02–07 B) stojí 3 000 Kč.

Čím se Aquaphor KRISTALL B liší od ostatních filtrů pod dřez?

 • objem sorbentu ve vložce je vyšší o 10%, a to příznivě ovlivňuje životnost, a také kvalitu čistění
 • moderní technologie „slim“ výrazně šetří prostor
 • je velmi kompaktní, a to díky upevnění modulu k originální patentované konstrukci kolektoru
 • při vkládání vložky jednoduše nasadíte modul do kolektoru a pootočíte s ním tak, aby zacvakl.
 • při vyjímání vložky stačí stisknout tlačítko a zlehka pootočit modul.
 • při výměně modulu dokonce obnovujete i pouzdro čističe vody. Při dlouhodobém používání filtru se tímto zamezí rozmnožování bakterií. 

Jak Aquaphor KRISTALL B funguje?

Vodní filtr Aquaphor KRISTALL B zahrnuje 3. stupně filtrace. 
1. stupeň zahrnuje výměnnou uhlíkovou vložku K1– 03 , která snižuje obsah aktivního chlóru, těžkých kovů a organických látek.

Vysoce hydrofilní materiál filtru (s labyrintovou strukturou pórů) zachycuje veškeré nerozpustné příměsi s velikostí částic nad 5 mikronů, a to včetně hydroxidu železitého. Technologie karbon blok - filtrační mřížka s makropóry, které jsou vyplněny aktivním kokosovým uhlím a iontoměničovým vláknem Akvalen. Využívá mikrokrystalické shlukové stříbro (baktericidní účinek).

2. stupeň zahrnuje výměnnou uhlíkovou vložku K1– 02 o velikosti 3 mikronů.

Díky vyváženému poměru práškovitých a vláknitých sorbentů odstraňuje aktivní chlór, ionty těžkých kovů a organické látky. Technologie karbon blok - filtrační mřížka s makropóry, které jsou vyplněny aktivním kokosovým uhlím a iontoměničovým vláknem Akvalen. Využívá mikrokrystalické shlukové stříbro (baktericidní účinek). Intenzivní dočištění vody.

3. stupeň zahrnuje výměnnou uhlíkovou vložku K1– 07 B. Skládá z patentovaného membránového filtru z dutých vláken se separací 0,1 mikronů.

Odstraňuje více než 99,99 % bakterií a cyst. Vyhovuje požadavkům certifikace EPA pro mikrobiologická zařízení. Přednost tohoto modulu spočívá v menším dodatečném tlakovém odporu a to během celé doby života dokonce i při filtraci vody silně znečištěné pevnými příměsemi. Duté vlákno je hydrofilní.

K1-07B

To je vložka v průřezu: nalevo je karbon blok, napravo jsou duté vlákna.

Jaké jsou vlastnosti této vložky?

Aquaphor jako jediná společnost na světě vyrábí karbon blok podle technologie „CF-block“. Karbon blok je složen z kokosového uhlíku. 

carbonblockCF blok

Standardní karbonblok                         CF-blok Aquaphor

Vložky Aquaphor využívají drobné kuličky kokosového uhlíku (2 krát menší, než v obyčejných vložkách). Kontaktní plocha sorbentu se zvětšuje 4x a tím i jeho efektivita použíti 

razmer castic

Akvalen 

je patentované vlákno, které z vody účinně odstraňuje ionty těžkých kovů. Zvětšuje filtrační plochu tím, že udržuje uhlík pohromadě. Díky tomu se také zvětšuje životnost vložky až 3 krát. 

Aqualen

Ve filtrech Aquaphor má stříbro baktericidní účinky, a to až do konce životnosti vložky. Naopak v klasických filtrech se stříbro nachází na uhlíku. Uhlík nemá stabilní povrch, a proto se vymývá do přefiltrované vody. Stříbro je těžký kov a ve velkém množství se z něj stává škodlivá látka. 

Serebro fiksacia

      Metoda dynamické fixace stříbra v Akvalenu

Dutá vlákna vyrábí společnost Mitsubishi Rayon Co., Ltd., v Japonsku. Jsou spojená do membrány. Tato membána odstraňuje mikromnožství škodlivých látek, včetně aktivního chloru, těžkých kovů, organických látek a nerozpustných přísad do velikosti 0,1 mikronu.

K1-07B-1 K1-07B-2

 Co obsahuje vodní filtr Kristall B?
Samostatný kohoutek na vodu, který se nachází na kuchyňské lince, pouzdra vložek, samotné vložky K1– 03 , K1– 02 , K1– 07 B, sady připojovacích hadic a návod k použití.

Technické charakteristiky filtru KRISTALL B: připojení 1/2", filtrační výkon je 2,5 l/min, pracovní teplota +5 … +40, max. pracovní tlak 6,3 atm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtry pod dřez
Záruka: 2 roky
Rozměry (mm): 260×90×340