Aquaphor KRISTALL H (změkčovací)

Značka: Aquaphor
3 950 Kč / ks 3 264,46 Kč bez DPH
Skladem ext.

Filtr pod dřez, životnost: 6000 l, je vyroben z odolného plastu. Účinně odstraňuje tvrdost vody a vodní kámen. Výměna filtračních vložek je velmi jednoduchá. Šetří prostor. Filtrační vložky využívají technologii „karbonblok“. Filtrační vložky K1– 03 , K1– 04 , K1– 07 - zvýšená kapacita sorbentu o 10% v porovnání se standardními desetipalcovými vložkami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filtr pod dřez AQUAPHOR KRISTALL H, nejúčinnější způsob čištení vody, který je vhodný pro každodenní použití v každé domácnosti. 

Aquaphor KRISTALL H dokáže z vody odstranit

 • chlór
 • fenol, benzol
 • pesticidy
 • mechanické přísady (písek, hlínu, rez atd.) s velikostí částic do 0,8 mikronu
 • těžké kovy
 • vodní kámen
 • normalizuje PH
 • odstraňuje tvrdost vody
 • snižuje vápník a hořčík na optimální hodnotu


Životnost vložek je 6000 l. Toto množství odpovídá 1–1,5 roku spotřeby vody ve tříčlenné rodině. Náhradních sada vložek (K1–03–04–07) stojí 1 500 Kč.

Čím se Aquaphor KRISTALL H liší od ostatních filtrů pod dřez?

 • objem sorbentu ve vložce je vyšší o 10%, a to příznivě ovlivňuje životnost, a také kvalitu čistění
 • moderní technologie „slim“ výrazně šetří prostor
 • je velmi kompaktní, a to díky upevnění modulu k originální patentované konstrukci kolektoru
 • při vkládání vložky jednoduše nasadíte modul do kolektoru a pootočíte s ním tak, aby zacvakl.
 • při vyjímání vložky stačí stisknout tlačítko a zlehka pootočit modul.
 • při výměně modulu dokonce obnovujete i pouzdro čističe vody. Při dlouhodobém používání filtru se tímto zamezí rozmnožování bakterií. 

Jak Aquaphor KRISTALL H funguje?

Vodní filtr Aquaphor KRISTALL H zahrnuje 3. stupně filtrace. 
1. stupeň zahrnuje výměnnou uhlíkovou vložku K1– 03 , která snižuje obsah aktivního chlóru, těžkých kovů a organických látek.

Vysoce hydrofilní materiál filtru (s labyrintovou strukturou pórů) zachycuje veškeré nerozpustné příměsi s velikostí částic nad 5 mikronů, a to včetně hydroxidu železitého. Technologie karbon blok - filtrační mřížka s makropóry, které jsou vyplněny aktivním kokosovým uhlím a iontoměničovým vláknem Akvalen. Využívá mikrokrystalické shlukové stříbro (baktericidní účinek).

2. stupeň zahrnuje výměnnou uhlíkovou vložku K1– 04. Odstraňuje nadměrný počet solí vápníku a hořčíku. Jako sorbent je využit iontoměničový materiál. Sorbent stačí propláchnout roztokem soli. Dále je potřeba propláchnout pouzdro modulu. 

3. stupeň zahrnuje výměnnou uhlíkovou vložku K1– 07 ,která snižuje obsah aktivního chlóru, těžkých kovů a organických látek.

Filtruje nerozpustné příměsi s velikostí částic nad 0,8 mikronů. Technologie karbon blok - filtrační mřížka s makropóry, které jsou vyplněny aktivním kokosovým uhlím a iontoměničovým vláknem Akvalen. Využívá mikrokrystalické shlukové stříbro (baktericidní účinek).

Jaké jsou vlastnosti této vložky?

Aquaphor jako jediná společnost na světě vyrábí karbon blok podle technologie „CF-block“. Karbon blok je složen z kokosového uhlíku. 

carbonblockCF blok

Standardní karbonblok                         CF-blok Aquaphor

Vložky Aquaphor využívají drobné kuličky kokosového uhlíku (2 krát menší, než v obyčejných vložkách). Kontaktní plocha sorbentu se zvětšuje 4x a tím i jeho efektivita použíti 

razmer castic

Akvalen 

je patentované vlákno, které z vody účinně odstraňuje ionty těžkých kovů. Zvětšuje filtrační plochu tím, že udržuje uhlík pohromadě. Díky tomu se také zvětšuje životnost vložky až 3 krát. 

Aqualen

Ve filtrech Aquaphor má stříbro baktericidní účinky, a to až do konce životnosti vložky. Naopak v klasických filtrech se stříbro nachází na uhlíku. Uhlík nemá stabilní povrch, a proto se vymývá do přefiltrované vody. Stříbro je těžký kov a ve velkém množství se z něj stává škodlivá látka. 

Serebro fiksacia

      Metoda dynamické fixace stříbra v Akvalenu

Iontoměničová pryskyřice odstraňuje ionty vápníku a hořčíku, a tím i nadměrnou tvrdost vody.

 ion-smola

Co obsahuje vodní filtr Kristall H?
Samostatný kohoutek na vodu, který se nachází na kuchyňské lince, pouzdra vložek, samotné vložky K1– 03 , K1– 04 , K1– 07, sady připojovacích hadic a návod k použití.

Technické charakteristiky filtru KRISTALL H: připojení 1/2", filtrační výkon je 2,0 l/min, pracovní teplota +5 … +40, max. pracovní tlak 6,3 atm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Filtry pod dřez
Záruka: 2 roky
Rozměry (mm): 260×90×340